Aktuální ročník tradiční soutěže Pianista roku odstartoval

Začátkem roku pravidelně startují výběrová kola tradiční české soutěže Pianista roku. Soutěž si klade za cíl „vrátit klavírní hudbu do barů, kaváren“, jednoduše řečeno motivovat klavíristy ke kompozici a interpretaci populárnějších směrů klavírní hudby.

Porotu, jako každoročně, tvoří Petr Malásek, Jitka Fowler Fraňková a Rostislav Čapek. V současné době probíhá výběr účastníků do prvního z celkových čtyř kol.

Pro připomenutí, během loňského ročníku soutěže zvítězil Tomáš Impellizzeri, absolvent konzervaře Jaroslava Ježka. Svými vystoupeními se soutředil především na díla a kompozice jazzového a bluesového stylu, která jsou v dnešní klavírní tvorbě poměrně vzácná.

Celou soutěž každoročně sponzoruje český výrobce klavírů Petrof, jež nejen že zapůjčuje soutěži klavíry, ale také mediálně propaguje celý počin.

Na výběr účastníků do prvního kola soutěže si musíme počkat, avšak již jen pár hodin či dní.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co