BACHOVY Goldbergovy variace v Dvořákově síni

Opravdová interpretační výzva, Goldbergovy variace od barokního mistra Johanna Sebastiana Bacha, zazní v pražském Rudolfinu. Své klavírní nadání představí v Dvořákově síni kanadská klavírní virtuoska Angela Hewitt.

Klavíristka, jenž si již v dětství nesmírně zamilovala baroko, zvítězila v roce 1985 v prestižní mezinárodní Bachově soutěži v Torontu. Ač dcera varhaníka, Hewitt se dala spíše na dráhu klavíristky, a to se vším všudy. V sobotu 12. března 2016 představí v Dvořákově síni pražského Rudolfina právě jednu z interpretačně nejtěžších klavírních kompozic.

Jak sama Angela Hewitt říká, Praha ji učarovala a proto ji již několikrát navštívila. Atmosféra Prahy jako historického města a její spojení s klasickou hudbou je něco neuvěřitelného.

Program koncertu:

  • Johann Sebastian BACH – Goldbergovy variace BWV 988

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co