Boris Krajný představí Chopina

Boris Krajný během koncertu  | Obrázek: FOK Praha

Ve čtvrtek 31. března čeká jarní část Přažského jara, Svatovavřineckou sezónu, jedno z vyvrcholení, klavírní koncert velmi významného českého klavíristy Borise Krajného.

Boris Krajný je pedagog pražské HAMU a výborný klavírista, který svou kariéru započal studiem na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, později HAMU pod vedení prof. Františka Maxiána. Je držitelem mnoha významných ocenění, vystupoval v těch nejvýznamnějších hudebních sálech po celém světě. Krajný se řadí mezi přední české klavíristy, kteří se také podíleli na pořizování zvukových záznamů klasické hudby.

Během čtvrtečního koncertu představí kromě úvodní Valdštejnské klavírní sonáty od Ludwiga van BEETHOVENA především klavírní tvorbu polského rodáka a excelentního klavírního skladatele, pedagoga i interpreta Fryderyka CHOPINA. Publiku v kostele sv. Vavřince představí postupně Nokturno cis moll, Fantasii-Impromptu cis moll, Etudu E dur, Brilantní valčík As dur, koncert zakončí Polonézou As dur.

Koncert začíná v 19:30, předpokládaný konec akce je ve 21:30. Vstupenky jsou již vyprodány.

INFORMACE O KONCERTU:

Datum: čtvrtek 31. března 2016 v 19:30

Místo konání: Kostel sv. Vavřince, Praha

Klavírista: Boris Krajný

Program:

L. v. BEETHOVEN:
– Klavírní sonáta C dur, op. 53 „Valdštejnská“

F. CHOPIN:
– Nokturno cis moll, op. posth.
– Fantasie-Impromptu cis moll, op. 66
– Etuda E dur, op. 10 č. 3
– Brilantní valčík As dur, op. 34 č. 1
– Polonéza As dur, op. 53

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co