Český Yiruma Pavel Vondráček vydává nové album, v ČR zahájí svou tour

Český klavírista a skladatel Pavel Vondráček letos vydává své druhé studiové album. Album „Love Stories“ je plné autorských skladeb nejen pro sólový klavír a svým posluchačům představuje dechberoucí putování autorovými prožitky. Album oficiálně vychází v úterý 10. prosince a v Česku bude podpořeno koncerty v Poděbradech a Praze.

Pavel Vondráček vydává své druhé studiové album „Love Stories“, tour k albu odstartuje v České republice. Foto: Jan Strnad

Nadějný český klavírista a student věhlasné bostonské Berklee College of Music Pavel Vondráček se po čtyřech letech vrací se svým novým albem „Love Stories“. To posluchačům přináší jedinečný vhled do nitra mladého umělce, který své rozporuplné pocity z prvního milostného vztahu vypráví zasněnými improvizacemi a pestrou škálou tónů a barev. Album stojí především na melodiích, které i bez jediného slova nabízí věrný a obsáhlý popis autorova rozpoložení, a je uceleným románem, v němž každá kapitola zobrazuje momenty z umělcova života a dohromady tvoří velmi osobní zpověď.

V skladbách můžeme pozorovat rysy typické pro autorovy vzory, kterými jsou mimo jiné Enya, Sarah Brightman, Hans Zimmer, především pak Yiruma, ale také okouzlení klasickými skladateli Fryderykem Chopinem či Franzem Schubertem. Na “Love Stories” se tedy nesetkáme pouze s vlivem populárních umělců a skladatelů moderních žánrů, ale mnoho skladeb nachází inspiraci v převratných myšlenkách velikánů vážné hudby. Kromě lyrického klavíru, dominantního prvku většiny nových skladeb, se na albu objevují také syntezátory, symfonický orchestr, zvony či chrámové varhany.

Vondráček začínal stejně jako mnoho jeho vrstevníků s hudbou klasickou. V patnácti letech jej však zlákalo modernější pojetí klavírní hudby a především svoboda, kterou umělci nabízí improvizace a skladba. Krátce po vydání debutového alba začal studovat na prestižní americké Berklee College of Music a skládat album „Love Stories“. Vondráčkova hudba lze jen stěží zařadit do některého z běžně užívaných žánrů. Ač bývá často zařazována do kategorie New Age, v mnoha skladbách lze velmi zřetelně pozorovat vlivy crossover i čistě klasické hudby. Té se autor stále aktivně věnuje a nespočet skladeb především z období romantismu úspěšně zařazuje během svých vystoupení.

Křest nového alba se uskuteční hned na dvou místech v České republice. V úterý 10. prosince Vondráček vystoupí v poděbradském Polabském muzeu, o dva dny později pak v pražském C. Bechstein Pianocentru v Kateřinské. V podání autora, poděbradské pianistky Lenky Grešové a dalších hostů zazní skladby z nového alba, ale také hudba starší či převzatá. Poděbradský koncert je zároveň zahájením Love Stories Tour, která se z Česka přesune za oceán a naváže na ni jarní americká šňůra. Album oficiálně vychází a do prodeje vstupuje v úterý 10. prosince 2019. V České republice bude k dostání na všech digitálních platformách včetně českého Supraphonline a fyzické CD bude k objednání na webových stránkách umělce.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co