Chorvat Maksim Mrvica přijede v dubnu do Česka

Obrázek: Slavonski.hr

Po velice úspěšné návštěvě České republiky v květnu 2015 se Chorvat Maksim Mrvica vrací v dubnu 2016. Čekají ho dva koncerty, pořádané v pražském Divadle Hybernia 17. dubna a Brněnském Sono centru 16. dubna 2016.

Maksim Mrvica je současný klavírista, jehož kariéru ovlivnila především válka Chorvatska za nezávislost. Prvního výrazného úspěchu se dostalo mladému Mrvicovi v roce 1993 v Záhřebu. Mrvica sám popisuje: „Ale po tom, co jsem zahrál a vyhrál se objevily stovky lidí, kteří mi tleskali a to ne jen proto, že by mě litovali.“ Po výhře v této soutěži získal Mrvica příležitost studovat u Vladimira Krpana, jednoho z nejlepších chorvatských klavírních pedagogů. Brzo přestoupil na hudební akademii Franze Liszta v Budapešti a studium dokončil v Paříži.

Ačkoli cvičil během války v suterénu hudební školy, jeho píle, úsilí a cílevědomost přinesla výsledky, o kterých Mrvica snil. Mohl studovat hudbu a začít v životě dělat to, co ho baví. Situace, které ho často potkávaly, přivedly Mrvicu k tomu, že po pár letech vydal své první album, za které získal hned 4 národní ocenění.

Minulý rok zaujal české publikum díky svým osobitým crossoverům, jež ho řadí spíše na umělce moderního než klasického.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co