Jičínský klavírní maraton láká všechny milovníky klavírní hudby. Zapojíte se i vy?

Upoutávka

Zapojte se i vy do netradiční hudební akce a přispějte svým výkonem k překonání českého rekordu. Jak již Klaviatura.cz informovala, během soboty 4. června 2016 proběhne v Porotním sále Jičínského zámku Jičínský klavírní maraton. Maraton je jakýmsi „křestem“ nového klavíru typu Mistral značky PETROF, který byl za pomoci peněz z veřejných zdrojů zakoupen právě do prostor Jičínského zámku.

Celá akce je snahou o překonání českého rekordu ve hře na klavír bez přestávky. Aby byl rekord překonán, u klavíru se musí vystřídat 345 nadšenců, nebo pokořit délku 15 hodin. Zkusme ale pokořit obě mety.

Již nyní je program výrazně zaplněn, zúčastnit se ale můžete i vy. Stačí se zapsat do rozpisu v odkazu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KGskfJP-rUvXH01qSEBhfMsojofrrDfJTPmrGeHm2r4/edit#gid=0

Účast přislíbili již i pedagožky Pardubické konzervatoře Jana Turková, Jitka Fowler Fraňková, odpolední blok pak zakončí také Pavel Krčmárik, výborný klavírista a pedagog místní ZUŠ. Během nočního programu se akce zúčastní také lidé z Klaviatury.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co