Jiný čas, jiné místo, ale vždy krásná hudba

Obrázek: Kossontalent.com

Ačkoli bylo během roku 2015 vydáno poměrně velké množství alb New Age klavírní hudby, americká klavíristka Robin Spielberg nahrála album, které obstálo i v této velmi kvalitní a početné konkurenci. Album Another Time, Another Place (v překladu Jiný čas, jiné místo) nabízí úchvatný zážitek již od první skladby a pravděpodobně i proto bylo portálem SoloPiano.com zvoleno jakýmsi „objevem roku“ v kategorii New Age hudby.

Pokud byste čekali, že album může být buď relaxační, nebo nabízet úchvatný zážitek, ale určitě ne obojí, budete na opravdu obrovském omylu. Skladby jsou velmi proměnlivé a z plující, klidné skladby se rázem stává proud plný emocí, který se znovu uklidňuje a dává prostor fantazii posluchače.

Již první skladba, nazvaná First Dance je neuvěřitelně krásná nejen kompozičně, ale také tvorbou tónu, kterou má Spielberg impozantní. Jako jedna z mála autorek New Age hudby pracuje Spielberg s hlasy, kdy melodii předává do levé, spodní části klaviatury a vykouzlí tak úsměv na nejednom zachmuřeném obličeji. Éterický, až přenádherný začátek střídá kontrastní, rychlejší skladba Ship to Shore, která znovu svými hloubkami nadchne i toho nejzasmušilejšího posluchače. I přes rychlejší charakter skladby se Robin drží nastolené éteričnosti, která provází celé album. Během poslechu této skladby také vyniká vytříbená a perfektní technika, kterou Spielberg disponuje, a umožňuje jí se plně soustředit na krásu každého tónu.

Ve všech skladbách se střídá melancholičnost, pocity nostalgie i obrazy krajiny a tance, každá skladba je však svým způsobem originální a nabízí posluchači nezapomenutelný zážitek. Zakončení alba skladbou O Mio Babbino Caro je velmi povedené a autorce rozhodně není co vytknout.

Robin je jednou z nejslavnějších současných amerických klavíristek, během svojí kariéry schopná prodat již statisíce nahrávek a koncertující po celých Spojených státech.

  • Interpretace
    10
  • Kompozice
    9
  • Hodnocení posluchače
    10
Pozitivní

Krásné, eterické skladby

Proměnlivý charakter, který si drží nastolenou atmosféru

Relax i vynikající zážitek

Mohlo by působit negativně

V některých částech lehce chudé harmonie

9.7

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co