Klavír a Pokémon? Vyšel nový dubstep Jana Veselého

Jan Veselý v novém videoklipu, který natočil pro svůj cover Pokémon soundtracku

Po úspěšném debutovém singlu Better World přišel mladý český klavírista, jenž se orientuje spíše na alternativní žánry, s novým videoklipem. Tím je cover verze Pokémon songu. Klavírista, který ve své tvorbě spojuje prvky klasického klavíru i moderního elektronického dubstepu, získal cenného partnera ve společnosti PETROF.

Hudebním stylem, který mladého klavíristu odlišuje od ostatních, se zabývá již několik let. Tzv. electronický dubstep je pak výjimkou nejen u nás v Čechách, ba i v celé střední Evropě. Mnozí právě v takové hudbě vidí nebývalý potenciál, jak i v dnešní době přijít s něčím zvláštním.

V coveru Pokémon hraje hlavní roli samozřejmě klavír, jeho barva zvuku však v dubstepu není osamocena. Přidávají se perkuse, nejčastěji elektronické basově hluboké kickdrumy, a také některé další nástroje, např. housle, cello, etc.

Zajímavé zpracování spíše méně známé skladby, však snad pro každého zajímavé díky svému názvu, je novinkou po velmi dlouhé době. Lze říci, že se jedná o první reálnou novinku od vydání Night Song, Veselého první skladbu, kterou složil ve svých jedenácti letech.

Dle očekávání lze usuzovat, že právě Pokémon cover může být jakýmsi pokračovatelem a třeba i trumfem po vydání veleúspěšného singlu Better World. A kdo opravdu oceňuje elektronický dubstep? Třeba Australané nebo Kanaďané, ale také Češi.

Veselého plány však u cover verzí rozhodně nekončí. Dokončením letošního maturitního ročníku hodlá, jak sám říká: „ukončím jednu etapu svého života a začnu novou.“ To dále rozvinul: „I přesto, že budu studovat, mám v plánu se přesunout trvale z mého rodného bydliště do Prahy a své hudební cíle začít tvořit naplno. Stále skládám a chtěl bych vydat album, pokud se poštěstí. Svou tvorbu bych chtěl směrovat do zahraničí a už mám připraveno pár překvapení.“ No, budeme se těšit!

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co