Klavíristé v Jičíně překonali 9 let starý rekord

Během soboty 4. června 2016 a nedělního brzkého rána se v Jičíně zrodil nový český rekord, amatérští i profesionální klavíristé hráli více než 20 hodin a překonali tak rekord z roku 2007, kdy se v Lounech za zhruba 15 hodin u klavíru vystřídalo na 340 klavíristů. Pokořit rekord v počtu klavíristů se sice nepodařilo, v Jičíně se u klavíru vystřídalo zhruba 170 nadšenců, i tak se ale jedná o výjimečnou akci.

Do porotního sálu jičínského zámku bylo zakoupeno koncertní křídlo Mistral tradiční značky PETROF, které bylo dle Kataríny Kalvodové, hlavní organizátorky akce, důvodem, proč se všichni nadšenci na místě mohli sejít. Právě klavírní maraton měl být jakousi oslavou skvostného nástroje pro Jičín.

Akce zaujala všechny věkové skupiny, nejmladšímu klavíristovi bylo již 6 let, naopak nejstarší účastnicí byla šestaosmdesátiletá důchodkyně. Účastnili se i klavíristé z odlehlejších krajů, jeden z účastníků přijel až z Dobříše.

Klavíristé nabídli klasickou i moderní hudbu, mnoho žánrů či čtyřručky. Klaviatura.cz byla hrdým mediálním partnerem akce a přeje mnoho zdraví nejen novému jičínskému klavíru, ale také hodně štěstí klavíristům, kteří usednou k tomuto nástroji a potěší místní publikum.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co