Klavírní koncert v zahradách? Dominik Fajkus vystoupí v Hradci nad Moravicí

V pátek 1. července 2016 čeká na návštěvníky zámku v Hradci nad Moravicí i přiznivce klavírní hudby koncert českého skladatele a klavíristy moderní hudby Dominika Fajkuse.

Jak sám Fajkus říká, nikdy nebyl zarputilým zastáncem klasického pojetí klavírní hudby, což obnáší i strnulé sezení v nepříjemných sedačkách a snaha o absolutní ticho. Právě toto jej vedlo ke svému vlastnímu pojetí koncertů, na nichž posluchači sedí v přírodě na dekách, užívají si chladivého vína a nechají se unášet hudbou i přírodou někam do hloubi sebe sama.

Fajkus vystoupí s violoncellistou Janem Hanouskem u Bílé věže v areálu zámku Hradec nad Moravicí od 18:30 hodin. Vstupné je 120 Kč.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co