Klavírní maraton: Překonáme český rekord?

Petrof P284 Mistral | Obrázek: Petrof.cz

U příležitosti zakoupení nového koncertního křídla značky Mistral pořádá Základní umělecká škola v Jičíně ‚Klavírní maraton‘. Akce, během které se u klavíru nepřetržitě vystřídá co nejvíce příhlášených klavíristů i kolemjdoucích, je snahou o překonání českého rekordu. Aby byl rekord překonán, bude nutné pokořit 15 hodin nebo 345 účastníků.

Zúčastnit se mohou lidé na jakékoli úrovni klavírních schopností – od jednoduchých písní, zahraných třeba i jen pravou rukou, až po profesionální přednes těch nejsložitějších skladeb. Klavíristé všech úrovní jsou vítáni. Zástupci redakce portálu se akce zúčastní.

Klavírní maraton jako akce je významná nejen onou atmosférou, kdy se sejde mnoho lidí s různými schopnostmi a zkušenostmi s klavírní hrou, ale také setkání s různými žánry klavírní hudby. Dá se očekávat mnoho vážné hudby, ale kromě ní také New Age Classical, pop, jazz a další modernější styly.

Akce se koná v sobotu 4. června 2016 v porotním sále jičínského zámku. Oficiálně se můžete přihlásit na akci do 1. května 2016 zasláním přihlášky, která je dostupná na následujícím odkazu: http://www.klaviatura.cz/wp-content/uploads/2016/04/PŘIHLÁŠKA-NA-KLAVÍRNÍ-MARATÓN-pdf.pdf. Zasílat ji můžete na E-mail maraton@klaviatura.cz.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

1 komentáře
  1. Vážení milovníci klavírní hry, na vytvoření nového národního rekordu v nejdelší štafetové hře na jeden klavír máme dobře našlápnuto. Můžete se přesvědčit na
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KGskfJP-rUvXH01qSEBhfMsojofrrDfJTPmrGeHm2r4/edit#gid=0

    Není však nutné být v uvedeném soupisu přihlášen, jistě se při návštěvě této akce najde prostor i pro vaše zapojení. Máte tak výjimečnou příležitost zahrát si na fantastický koncertní klavír Mistrál z dílny mistrů svého řemesla – královehradecké firmy PETROF a.s.
    Skvělou zprávou je i odpolední hodinový blok špičkové klavírní interpretace, ve kterém budete mít možnost poslechnout si vynikající klavíristky – pedagožky pardubické konzervatoře Janu Turkovou, Jitku Fraňkovou a absolventa této konzervatoře Pavla Krčmárika (v současnosti úspěšného hudebníka a pedagoga).
    Neváhejte si udělat výlet do Jičína – noc na zámku s klavírní hudbou a třeba sklenkou dobrého vína – darovat sobě a svým blízkým výjimečný zážitek!

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co