Letošní kutnohorský hudební festival nabídne klavírní zakončení

Konstantin Lifschitz během koncertu v Kutné Hoře | Obrázek: archiv pořadatelů

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora nabídne znovu program plný hudebních lahůdek a zajímavostí. Pořadatelé vsadili na oblíbené umělce, kteří se představili již během předchozích ročníků. Jako klavíristé povětšinou doprovázející se představí češka Terezie Fialová, Ayla Bártová nebo Hamish Milne či Konstantin Lifschitz. Hvězdami letošního ročníku pak budou zpěvačka a houslistka Iva Bittová, houslista Jan Mráček či violoncellista Jiří Bárta. Během zhruba deseti dnů se interpreti, povětšinou známí již z předchozích ročníků, představí v Chrámu sv. Barbory, v Kapli Božího těla, Kostele sv. Jakuba nebo GASKu.

V období od 4. do 12. června se můžete těšit na výjimečné koncerty. Výjimečný klavírní zážitek organizátoři přichystali na úplný závěr letošního programu, a to na neděli 12. června. Od 19,30 se v Chrámu sv. Barbory uskuteční Piano Extravaganza, koncert věnovaný klavírní hudbě od baroka po 20. století. Jako sólisté či spoluhráči se představí Terezie Fialová, Hamish Milne, Konstantin Lifchitz či Ayla Bártová. Kromě tradičních dvouručních skladeb interpreti předvedou také tříruká či osmiruká (na dvou klavírech) díla. Mezi jednoznačné perly tohoto koncertu patří Brahmsova úprava Bachovy Chaconny či Smetanovo osmiruční Rondo pro 2 klavíry.

Více informací či koupě vstupenek na oficiální webové stránce festivalu http://www.mfkh.cz/

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co