Letošní soutěž Pražského jara: obor klavír

Soutěž Pražského jara v oboru ‚klavír‘ 2011 | Obrázek: archiv Pražského jara

Letošní ročník mezinárodní soutěže Pražské jaro nabídne dva obory, trubku a klavír. Klavírní soutěž začne 9. a 10. května, kdy se uskuteční první kola. Ze 70 přihlášených účastníků porota vybere postupující do kola druhého, které se koná 12. května. Finále soutěže je naplánováno na 14. května.

V porotě zasedne, již tradičně, skupina vynikajících klavíristů v čele s Ianem Fountainem z Velké Británie, doprovázeného Giovanni Belluccim (Itálie), Martinem Kasíkem, Ivanem Klánským, Marianem Lapšanským (Slovensko), Katarzynou Popowa-Zydron (Polsko) a Dang Thai Son (Kanada – Vietnam).

Letošním tabulkám přihlášených účastníků vévodí jednoznačně Korea s 37 přihlášenými soutěžícími, což je více než polovina všech soutěžících. Z České republiky se soutěže účastní Michaela Augustinová, Barbora Brabcová, Karolína Františová, Michal Grešl, Alena Grešlová, Johanna Haniková, David Hausknecht, Marek Kozák, Miroslav Míč, Matyáš Novák, Natalie Schwamová, Kristina Stepasjuková a Andrea Vavrušová.

Finále je naplánované ve spolupráci se symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, který doprovodí finalisty během interpretací klavírních koncertů. Uskuteční se v sobotu 14. května od 16 a 20 hodin v Rudolfinu.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co