Lukáš Vondráček postoupil do finále bruselské Alžbětiny soutěže

Lukáš Vondráček na soutěži Queen Elisabeth Competition Brussels, během semifinálového kola 13. května 2016 | Nahráli pořadatelé soutěže

Lukáš Vondráček je významným klavíristou s českými kořeny. Ačkoli již delší dobu pobývá a koncertuje v USA, narodil se a první úspěchy zažíval právě v tuzemsku.

Kromě několika recitálů, které po dlouhé době plánuje v České republice, nyní úspěšně soutěží v Queen Elisabeth Competition, tradiční bruselské soutěži. Letošní ročník je věnován klavíristům a právě Lukáš se probojoval do finále.

V semifinálovém kole předvedl Mozartův Koncert č. 21 v C dur s valonským Královským komorním orchestrem, por vedením Paula Meyera. Na části jeho vystoupení se můžete podívat na videu výše.

Finálová kola se konají od pondělí 23. května do soboty 28. května. Lukáš přijde na řadu ve čtvrtek.  Na klavíristy, kteří se umístí na předních příčkách, čeká kromě finančních odměn a prestiže také možnost zahrát si na závěrečných koncertech soutěže, které se budou konat počátkem června v Bruselu. Držme Lukášovi palce!

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co