Lukáš Vondráček zvítězil v prestižní belgické soutěži

Minulý týden se talentovaný klavírista Lukáš Vondráček probojoval do finále prestižní belgické Queen Elisabeth Competition. Její tradice sahá mnoho desítek let zpět, zatím poslední úspěch se datoval do 25 let zpět, kdy český klavírista postoupil do finále této soutěže. Byli to přesně dva klavíristé, Jan Simon a Igor Ardašev. Včerejší výsledky však přepsaly historii.

Po svém čtvrtečním finálovém vystoupení se třetím koncertem od S. Rachmaninova se Lukáš mohl cítit velmi spokojen, chvála přicházela ze všech stran, z Česka i USA, kde již mnoho let Lukáš žije a vystupuje, přicházela i z mnoha dalších zemí a od těch největších mistrů klavírního řemesla.

Včerejší večerní vyhlášení výsledků však přineslo tu nejlepší zprávu, kterou jsme si mohli přát. Lukáš Vondráček se stal vítězem této prestižní soutěže. Nezbývá nám již dodat nic jiného než, GRATULUJEME!

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co