Mladý klavírista Pavol Praženica vystoupí v Chodovské tvrzi

Během středečního večera se chodovskému publiku představí mladý, talentovaný klavírista Pavol Praženica. Patnáctiletý mladík vyniká svou technickou dokonalostí a rytmickým cítěním. Od svých pěti let, kdy s klavírem začínal, se zúčastnil mnoha soutěží, mezi nimiž vyniká například vítězství na soutěži Prague Junior Note v roce 2015.

Mezi významné úspěchy, kterých mladý a talentovaný pianista dosáhl, můžeme zařadit také 2. cenu na soutěži W. A. Mozarta v Římě, 2. cenu na soutěži FLAME v Paříži či 2. cenu na soutěži „Young Pianist of the North“, konanou v britském Newcastlu. Všechny tyto úspěchy spadají do roku 2016.

Pavol Praženica se velmi úspěšně představil také na soutěži Bedřicha Smetany v Plzni, kde zaujal mimo jiné i na závěrečném koncertu laureátů. Kromě soutěží se Praženica představil také na recitálech smíšených i představeních s orchestrem. Jako mladý talent byl vybrán např. k interpretaci v pořadu Mladé talenty Josefu Sukovi ve spolupráci s pražským FOK a dirigentem Václavem Běhunkem.

Ve středu 29. března se od 19 hodin představí v pražské Chodovské tvrzi, kde se představí s programem složeným ze skladeb Mozarta, Bacha, Smetany či Schuberta.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co