Nový klavír v Sukově síni pražského Rudolfina

Začátkem ledna se v po rekonstrukci nově otevřené Sukově síni Rudolfina představilo jedno z lákadel pražské svatyně klasické hudby, nové křídlo. Na otevření síně se podílela čtveřice špičkových klavíristů, mezi něž patří právě Igor Ardašev, Martin Kasík, Ivan Klánský a Ivo Kahánek.

Na slavnostním koncertu na počest nového klavírního křídla zazněly skladby věhlasných skladatelů klavírní hudby, kterými byli Josef Suk, Bedřich Smetana, Leoš Janáček, Klement Slavický, Fryderyk Chopin, Petr Iljič Čajkovský nebo Sergej Prokofjev.

Křídlo vyrobené v dílnách exkluzivní italské značky Fazioli, která si v dnešní době získává svůj věhlas vedle světově uznávaných klavírů Steinway, v hodnotě skoro 3 milionů korun bude možné slyšet právě na koncertech konajících se v Sukově síni Rudolfina.

ZDROJ: ČTK, Česká Televize
FOTOGRAFIE: ČTK, Česká Televize, Kamaryt Michal

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co