Nový PETROF v Sukově síni oslavil první měsíc

ANT. PETROF 225 | Obrázek: PETROF

U příležitosti 150. výročí založení společnosti PETROF, největšího evropského výrobce klavírů a pianin, byla v roce 2014 světu představena nová prémiová značka ANT.PETROF, pojmenovaná po svém slavném zakladateli.

Nástroje této prémiové značky jsou určeny na pódia prestižních světových hudebních sálů a do luxusních interiérů. ANT. PETROF se právem stal pomyslnou „vlajkovou lodí“ PETROFU.

Po větším křídle ANT. PETROF 275 nastoupil jeho „menší bratr“ ANT. PETROF 225. I on splňuje všechna náročná kritéria špičkového koncertního nástroje.

Klavír ANT.PETROF 225 je tedy druhým představitelem prémiové značky ANT. PETROF. Těží z jeho pětiletého vývoje, při jeho stavbě byly uplatněny všechny osvědčené novinky i patenty a použity ty nejkvalitnější materiály evropského původu. Jedná se o nástroj, který má velmi široké možnosti využití. Vzhledem ke svým rozměrům má až překvapivě silný, avšak zároveň výrazně barevný a malebný tón. Vyniká příjemnou znělostí v celém rozsahu a velmi přesnou odezvou mechaniky.

Díky úžasné citlivosti a tvárnosti, vybízející ke kreativitě a invenci, uhranul již řadu umělců. Jejich prostřednictvím rozeznívá světová pódia a rezonuje v srdcích milovníků hudby po celém světě.

Nejinak je tomu i v Rudolfinu, přední české hudební scéně a současně sídle České filharmonie. Tato významná ar­chi­tek­to­nic­ká novorenesanční pa­mát­ka na břehu Vltavy v samém srdci Pra­hy, je již od své­ho ote­vře­ní v roce 1885 neodmyslitelně spo­je­na s hud­bou a vý­tvar­ným umě­ním.

Právě zde, na místě bez nadsázky nejsvětějším, byl v říjnu umístěn nádherný nástroj ANT.PETROF 225.

První koncerty s názvem „Romantické večery v Rudolfinu“, kde se hrálo na koncertní nástroj AP 225, se konaly dne 6. října a 2. listopadu v Sukově síni Rudolfina. Řada dalších koncertů bude následovat, můžete se těšit např. na Předmikulášské rodinné odpoledne ve Dvořákově síně dne 13. 11. 2016 ve 14.00 a 16.00 hodin či Schumannův Klavírní koncert a moll s Kation Buniatišvili, která vystoupí rovněž ve Dvořákově síni ve dnech 16.,17. a 18.11. v 19.30 hodin.

Autorem textu je společnost PETROF.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co