Ostravská filharmonie a klavírista Jean-Efflam Bavouzet

Obrázek: OneStopArts.com

Během 25. a 26. února 2016 čeká ostravské posluchače klasické hudby jedno z velmi očekávaných setkání, Českou republiku navštíví francouzský klavírní virtuos, kritikou velmi oceňovaný Jean-Efflam Bavouzet.

Bavouzet se proslavil mimo jiné spoluprací s velikány světového orchestru, dirigenty Georgem Soltim nebo Pierrem Boulezem. Od jeho první opravdu slavné interpretace koncertu pro klavír a orchestr (konkrétně od Bartóka) již uplynulo skoro dvacet let, Bavouzet je však stále považován za jednoho z významných světových umělců. Jeho asi nejvýznamnější dosavadní prací jsou alba s nahrávkami jeho interpretací Ravela a Debussyho. Za takové album získal např. ocenění magazínu Gramophone. Kromě mnoha dalších úspěchů byl v roce 2012 znovu časopisem Gramophone zvolen umělcem roku.

Jeho minulá vystoupení v soutěžích jsou zastoupena především výhrou v Mezínárodní Beethovenově soutěži v Kolíně nad Rýnem či vítězstvím v Young Concert Artists Auditions v New Yorku roku 1986. Mimo jiné umělecky řídí klavírní festival Lofoten v Norsku.

Na koncertu zazní:

  • Paul DUKAS: Čarodějův Učeň
  • Wolfgang Amadeus MOZART: Klavírní koncert č. 18 K. 456
  • Johannes BRAHMS: Symfonie č. 4 e moll op. 98

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co