Pardubické hudební jaro: Ovace ve stoje již během prvního koncertu

Obrázek: LipaMusica.cz

Hudební festival Pardubické hudební jaro byl letos, jako každoročně, zahájen orchestrálním koncertem, jež otevřel celou sérii koncertů. V první půli se s orchestrem představil vynikající klavírní solista Ivo Kahánek, který za svou bravurní interpretaci Čajkovského „b moll“ sklidil ovace ve stoje.

Vynikající výkon podala také po dobu celého koncertu Pražská filharmonie (PKF) pod vedením Marka Šedivého, která pak ve druhé půli předvedla Dvořákovu Anglickou symfonii (č. 8).

Ivo Kahánek znovu potvrdil svou klavírní univerzalitu a schopnost vystihnout podstatu díla a to nejen solového, ale i orchestrálního. Kromě vynikající techniky, která je jednou z předpokladů během interpretace Čajkovského koncertu „b moll“, se jedná o interpretaci, na kterou byla jako obvykle úchvatná podívaná a Ivo Kahánek rozhodně nezklamal, ba naopak.

Pardubické hudební jaro po zahajovacím koncertu pokračuje, na posluchače čeká ještě kolem dvaceti různých koncertů převážně klasické hudby.

Program:

P.I. ČAJKOVSKIJ:

KONCERT PRO KLAVÍR A ORCHESTR B MOLL

Č.1, OP.23

 1. Andante non troppo e molto maestoso
 2. Andantino semplice
 3. Allegro con fuoco

A.DVOŘÁK:

SYMFONIE Č.8 G DUR ,, ANGLICKÁ“, OP.88

  1. Allegro con brio
  2. Adagio
  3. Allegretto grazioso
  4. Allegro ma non troppo

Učinkovali:

PKF – Pražská komorní filharmonie

IVO KAHÁNEK – KLAVÍR

MAREK ŠEDIVÝ – DIRIGENT

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co