Pavel Vondráček zahajoval v Kolíně benefiční koncert pro handicapované

Pavel Vondráček na zkoušce před koncertem | Obrázek: Klaviatura.cz

Kdo se v pondělí 29. února 2016 rozhodl překonat silnou nepřízeň počasí a přijít na benefiční koncert do Městského divadla v Kolíně, v žádném případě nelitoval.

Každoroční charitativní koncert, tentokrát pro tělesně a mentálně hadicapované klienty z Domova v Červeném hrádku měl totiž skvostné zahájení.

Mladý a talentovaný klavírista, skladatel hudby žánru New Age Classical a v současné době nadšený student gymnázia Open Gate v Babicích Pavel Vondráček, předvedl hned na úvod vynikající výkon a důstojným způsobem tak otevřel celou kulturní akci, které se zúčastnily osobnosti jako Michal David, Marcela Březinová, Petr Martiňák a další.

Pro své vystoupení zvolil tři hudebně atraktivní a populární skladby, které zařadil i na své debutové album Lost in the Wind.

Již při provedení první ze skladeb (Homecoming) bylo všem jasné, že Pavel Vondráček skutečně umí a svůj nástroj dokonale ovládá. Vysokou tónovou kulturou i zvukově průzračnou a procítěnou hrou dokázal zklidnit a okamžitě upoutat posluchače, kteří zcela zaplnili hlediště kolínského divadla.

Do druhé skladby (All of Me) vstoupil se zvukomalebnou a brilantní technikou, poetické pasáže citlivě vykreslil, část, kde je dokonce nutno hrát celým předloktím zvládl dokonale a s patřičnou bravurou.

Dramaturgicky vhodně, uzavíral své vystoupení velmi oblíbenou a posluchačsky vítanou skladbou Piráti z Karibiku. S maximálním nasazením dal skladbě vše co má mít, v lyrické části něžnost, v dramatické zase bouři a plnost zvuku. Skvěle si poradil obtížnými akordovými skoky a oktávami, které zvládne opravdu jen zdatný klavírista.

Pavel Vondráček se excelentně zhostil svého nelehkého úkolu uvést celý večer, předvedl své vystoupení s noblesou a obivuhodnou suverenitou a právem sklidil obrovský potlesk nadšených posluchačů.

Lenka Grešová je absolventkou Pražské konzervatoře a také současnou studentkou klavírní pedagogiky na brněnské JAMU. V současné době vyučuje na ZUŠ v Poděbradech hru na klavír.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co