Pianista roku 2016 již zná své soutěžící

V soutěži Pianista roku pro letošní rok, která se koná pod záštitou proslulého výrobce klavírů Petrof, se objeví velmi zajímavá směsice soutěžících. Absolventi konzervatoří, studenti AMU i koncertní pianisté, všichni se ucházejí o účast na závěrečném koncertě, který se, letos poprvé, bude konat v pražském Rudolfinu.

Ačkoli účast hudebně vzdělaných soutěžících je od minulých let poměrně častá, letošní ročník má přesto své vlastní kouzlo. Schyluje se k úžasným výkonům a slibné podívané. Již tuto neděli nás čeká první kolo soutěže a první vynikající výkony.

Kromě nových soutěžících se v porotou preferovaném výběru klavíristů vyskytují účastníci minulých let, někteří soutěží již potřetí v řadě. Jazzové, popové, zkrátka moderní klavírní skladby a autorské kompozice čekají posluchače již tradičně v hotelu Boscolo Prague.

Letošní ročník nabízí ještě jednu tečku na závěr. Kromě českých soutěžící se do samotné soutěže probojovali i zahraniční hosté. Ocirculum Bravenec je rodák z Mongolského Úlanbátaru, studoval hudební pedagogiku na Vídeňské hudební univerzitě a v současnosti studuje filmovou hudbu a songwriting na Berklee College of Music v Bostonu. Elton Lodewyk je pak rodákem z Jihoafrické republiky, jenž pracuje jako zpěvák a producent.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co