Romantické večery v Rudolfinu s ANT 225

Ruce Iva Kahánka u klavíru ANT. PETROF | Obrázek: Petra Hajská, Česká filharmonie

22. listopadu se v Sukově síni pražského Rudolfina konal další koncert z cyklu „Romantické večery v Rudolfinu“, tentokrát s mottem „Legenda violoncella“ . Jak již sám název napovídá, posluchači vyslechli skladby pro violoncello a klavír od Ludwiga van Beethovena, Johannese Brahmse a Luboše Fišera. Perfektní výkon na svém nástroji z roku 1700 podal slavný německý violoncellista Niklas Schmidt za skvělého doprovodu neméně slavného českého klavíristy Iva Kahánka.

Nádherný romantický zvuk klavíru ANT.PETROF 225 rozezněl celou koncertní síň a rozechvěl srdce nejednoho hudbymilovného posluchače.

Další koncerty z tohoto cyklu se budou pořádat v Sukově síni ve dnech 5. a 15. prosince. Umocněte adventní atmosféru a zpříjemněte si předvánoční čas návštěvou některého z nich. Nebudete litovat!

Sám Ivo Kahánek nový koncertní nástroj okomentoval: „Klavír mne celkově příjemně překvapil. Je mechanicky hbitý, flexibilní a nemá problém s repeticí. Zůstaly tradičně hezké basy a vyrovnaná střední poloha. Diskant je sice poměrně hodně světlý, což pianistu malinko limituje v dosažení vřelejšího espressiva (je třeba dát pozor, aby nástroj nezněl příliš tence či ostře), ale dá se s tím pracovat a v optimální akustice je možno dosáhnout velmi dobrého zvukového výsledku. V případě dalšího vývoje modelu bych se doporučil věnovat i nadále celkové znělosti klavíru při zachování barvy a bohatých alikvótů, nicméně u tohoto modelu vidím určitě zlepšení. Přeji v tomto hodně úspěchů a rád budu v případě zájmu nápomocen.

V nejbližší době pak koncertní nástroj čekají další koncerty Romantických večerů v Rudolfinu či koncerty Českého spolku pro komorní hudbu.

Autorem textu je společnost PETROF.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co