Saleem Ashkar zakončí svou Beethovenovskou sezonu

V pondělí 3. dubna 2017 završí Saleem Ashkar svou sezónu v pražském Anežském klášteře. Během sezony 2016/2017 vystoupil již na třech recitálech a předvedl zhruba polovinu Beethovenových klavírních sonát. I z důvodu velkého zájmu a úspěchu se Saleem Ashkar vrátí i během příští sezony, kdy představí zbývající Beethovenovu sonátovou tvorbu.

Pondělní koncert nabídne pět klavírních sonát. První čtveřice sonát spadá nejspíše do skupiny raných Beethovenových prací. Sonáta č. 7 D dur, op. 10, Sonáta č. 8 c moll, op. 13, Sonáta č. 1 g moll, op. 49, Sonáta č. 2 G dur, op. 49. Největším lákadlem recitálu zůstává pravděpodobně osmá z dvaatřiceti, tzv. sonáta patetická. Celý večer pak Ashkar uzavře pozdnější Sonátou č. 26 Es dur, op. 81a („Les Adieux“).

Recitál se koná v prostorách Anežského kláštera v pondělí 3. dubna 2017 od 19:30 hodin. Více informací o koncertu a vstupenky můžete najít a zakoupit na webu akce http://www.beethoven-residency.cz/

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co