Skončil jubilejní 50. ročník soutěže Concertino Praga

Obrázek: Khalil Baalbaki

Letošní mezinárodní rozhlasová soutěž Concertino Praga nabídla mimo jiné také soutěž ve hře na klavír. Kromě této pak byly vypsány ještě kategorie her na housle, violoncello a kytaru.

Concertino Praga se konala již padesátým rokem a vždy nabízí kromě velmi kvalitních účastníků také věhlasná jména porotců. Klavírní odborníky zastupoval v porotě soutěže její letošní předseda Ivo Kahánek. Ze zaslaných nahrávek pak sestavili pořadí na výsledkové listině.

V obrovské mezinárodní konkurenci se stala vítězkou klavírní části soutěže Elizaveta Kliuchereva (Rusko) za svou krajankou Arinou Pan (obě 16 let). Čestné uznání pak získal další ruský klavírista Dmitry Yudin (14 let). Ta je studentkou konzervatoře P. I. Čajkovského v Moskvě a získala již mnoho ocenění na poli interpretace klasické hudby.

Koncerty laureátů soutěže s orchestrem15. červen  se uskuteční v termínech:

  • 10. červen 2016 – Praha Rudolfinum
  • 13. červen 2016 – Český Krumlov
  • 14. červen 2016 – Bechyně
  • 15. červen 2016 – Třeboň
  • 16. červen 2016 – ZUŠ Jindřichův Hradec
  • 17. červen 2016 – Jindřichův Hradec

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co