Skončila smetanovská soutěž v Plzni

V sobotu 19. března se v plzeňské Měšťanské besedě uskutečnilo finále třetí, tedy nejvyšší a nejprestižnější, kategorie. Po velmi dobrých výkonech soutěžících zvítězila Lucie Valčová, studentka pražské HAMU pod vedením prof. Ivana Klánského. Právě ona získala od poroty nejvíce bodů během všech kol soutěže. Jak uvedl předseda poroty prof. Ivan Klánský: „Hodnocení finálového kola tvoří jen třetinu celkových bodů, další dvě třetiny tvoří body za předchozí dvě kola.“ I díky výborným výkonům během letošní soutěže porota udělila tři druhá místa, o která se podělili Michaela Augustinová, Johanna Haniková a Valentin Popov.

V nedělních dopoledních hodinách se pak konalo finále II. kategorie, o vítězství se pak podělili Oleksii Aleinikov z Ukrajiny a Wu Zhexian z Číny, oba za vynikající výkony během obou soutěžních kol.

Odpolední slavnostní koncert laureátů nabídl to nejlepší z celé soutěže. Na dvě hodiny trvající koncert vybrala porota to nejlepší z repertoáru laureátů a zážitek to byl nezapomenutelný. V nejbližších dnech přineseme detailní ohlédnutí za celou soutěží.

Příští ročník smetanovské soutěže se uskuteční na jaře 2018.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co