Úspěšné online koncerty v Poděbradech skončí streamem pianisty Pavla Vondráčka, vrátí se koncerty pro živé publikum

Úspěšná série online koncertů poděbradského Městského kulturního centra se blíží ke konci. Společně s rozvolněním opatření proti šíření koronaviru se koncerty přesouvají před živé publikum a poděbradskou sérii koncertních přenosů tak zakončí talentovaný klavírista, skladatel a student prestižní bostonské Berklee College of Music Pavel Vondráček. Od pondělních 19 hodin zazní skladby klasické i populární včetně skladeb autorských.

Zatímco březnové opatření vlády proti šíření koronaviru ochromilo kulturu v celé republice, poděbradské kulturní centrum úspěšně odstartovalo sérii online koncertů a potěšilo tak tisíce místních posluchačů. Během téměř tří měsíců se představili žáci zdejší Základní umělecké školy Otakara Vondrovice, herci činohry a také profesionální umělci. Sérii koncertů nyní uzavře talentovaný mladý klavírista a skladatel Pavel Vondráček. Student nejprestižnější světové akademie populární hudby v Bostonu představí hudbu těch největších skladatelů klasické hudby i svou vlastní tvorbu. Koncert je náplastí za přesunutou tour k nejnovějšímu albu, která se měla konat právě v průběhu května a června. Zatímco tour nabídne především skladby autorské, pondělní koncert má těžiště především v hudbě klasické.

V pondělí 22. června od 19 hodin odstartuje na facebookové stránce Divadla na Kovárně, facebooku umělce a dalších místech koncert, který nabídne krásu různorodých klavírních žánrů pohromadě. Kromě hudby Beethovena, Chopina či Schuberta uslyšíme též romantického Yirumu či skladby slavných The Piano Guys, ale také autorskou tvorbu mladého skladatele. Na housle jej doprovodí duo Dana a Jakub Žohovi a u klavíru jako host vystřídá poděbradská pianistka Lenka Grešová.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co