Úspěšný mladý klavírista Pavel Vondráček přiváží svou klasicko-moderní tour

Talentovaný mladý klavírista Pavel Vondráček vyráží na svou debutovou koncertní tour k nejnovějšímu albu „Love Stories“ a představí se na 12 koncertech napříč celou republikou. V překrásných kulisách zazní autorská hudba z Vondráčkova nejnovějšího alba, ale též skladby převzaté a velká část večera patří Vondráčkově nejoblíbenější klasické hudbě.

Fenomenální mladý klavírista se po úspěchu během prosincových koncertů vydává na koncertní tour po Čechách, Moravě i Slezsku. Zatímco původní květnové a červnové termíny turné byly kvůli pandemii koronaviru odloženy, podzimní termíny jsou již potvrzené. Tour začíná koncertem v překrásném Modrém sále tepelského kláštera v sobotu 15. srpna a končí v Domě hudby Plzeň v sobotu 24. října.

„Tour je koncipována jako jakési protnutí populárnějších žánrů a čistě klasické hudby na formátu spíše populárnějšího koncertního turné. V krásně osvětlených interiérech se nám i díky neméně zajímavým kulisám povedlo vytvořit nezapomenutelný zážitek pro posluchače již v prosinci a nyní představíme ještě propracovanější a zajímavější verzi,“ říká hlavní interpret celého turné Pavel Vondráček. Dle jeho slov se posluchači mohou těšit na klavírní hudbu všech žánrů, ve které vynikají především neoklasické i čistě klasické skladby.

Kromě autorské hudby, kterou bych zařadil někam na pomezí melodického popu a klasické hudby, zazní také klasické skladby od Chopina či málo známé novoromantičky Cécile Chaminade. Během koncertu se na pódiu objeví i mí hosté, kteří okoření zážitek z večera svým osobitým přístupem k interpretaci vážné hudby,“ dodává Pavel Vondráček.

Love Stories Tour slibuje neopakovatelný zážitek pro každého posluchače instrumentální hudby. Slibuje intimní momenty i působivé a zvukově barevné palety tónů, které se střídají s monumentálností díla klasických skladatelů. Z rukou tohoto vynikajícího klavíristy pak zazní s dávkou osobitosti, avšak s hlubokým respektem k dílům těchto hudebních mistrů. Díky dokonalé klavírní technice, kterou Pavel Vondráček oplývá, se můžete v průběhu večera dotknout i těch nejobtížnějších pianistických skladeb, které zaznívají na velkých světových pódiích.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co