V Poděbradech se uskuteční debutový ročník hudebního festivalu Poděbradské hudební léto

Středočeské lázeňské město Poděbrady bude v letošním roce hostit debutový ročník multižánrového komorního hudební festivalu. Ten ponese jméno „Poděbradské hudební léto“ a uskuteční se v průběhu 31. srpna až 9. září. Festival nabídne program plný především klasické hudby, jazzu i folku a populární hudby. Letošní pětici koncertů obstarají mladí poděbradští talenti i profesionální umělci. Mezi osobnostmi festivalu nechybí klavírista Pavel Vondráček, kytarista Lukáš Sommer nebo mladý poděbradský talent, zpěvák a skladatel Jan Filip.

Festival odstartuje v úterý 31. srpna 2021 od 19 hodin dvojice mladých hudebníků Timofey Golev a Petr Karaivanov. V komorním sále poděbradského Polabského muzea představí během zhruba hodinového matiné to nejlepší z klavírní jazzové tvorby. Ve čtvrtek 2. září pak pokračuje vystoupením předního českého kytaristy Lukáše Sommera v malebném Havířském kostelíku. Ten představí to nejlepší ze staré i novější klasické hudby pro kytaru.

V pátek 3. září 2021 se na improvizovaném pódiu před Kafíčkem představí mladý poděbradský talent, skladatel a písničkář Jan Filip, který společně s Lukášem Nimburským a dalšími hosty představí svou autorskou tvorbu i úpravy oblíbených písní.

V úterý 7. září festival pokračuje vystoupením mladé klavíristky a studentky klavírní interpretace na pražské HAMU Marie Šumníkové, která v komorním sále poděbradského Polabského muzea představí skladby polského skladatele a dlouholetého pařížského umělce, který si oblíbil mimo jiné i české Mariánské Lázně, Fryderyka Chopina. V programu plném chopinových miniatur i rozsáhlejších kompozic zaznívá melancholie, touha i osamělost, které jsou chopinově hudby tuze vlastní.

Festival zakončí známý poděbradský klavírista a skladatel moderní klasické a filmové hudby Pavel Vondráček, který s novým programem One Night In My Desert vystoupí ve čtvrtek 9. září v komorním sále poděbradského Polabského muzea. Kromě skladeb z předchozích alb se představí v novém koncertním programu, který exkluzivně nabídne nové, ještě nevydané skladby.

Organizace festivalu se plně řídí aktuálně platnými epidemiologickými nařízeními, změna programu je proto vyhrazena. Vstupenky na všechna vystoupení budou k dispozici vždy na místě konání. Rezervovat vstupenky lze na e-mailu rezervace@podebradskehudebnileto.cz. Hlavní podstatou festivalu je návrat k formátu komorního vystoupení, které bylo např. za života Fryderyka Chopina velmi populární. Kapacity koncertů jsou omezené.

Program

Úterý 31.8.2021 od 19h, Jazzový večer – Petr Karaivanov & Timofey Golev, Polabské muzeum Poděbrady, vstupné 50 Kč

Čtvrtek 2.9.2021 od 19h, Kytarový večer – Lukáš Sommer, Havířský kostelík, vstupné 150 Kč

Pátek 3.9.2021 od 20h, Jan Filip a hosté, pódium před Kafíčkem, vstupné dobrovolné

Úterý 7.9.2021 od 19h, Klavírní recitál – Marie Šumníková, Polabské muzeum Poděbrady, vstupné 200 Kč

Čtvrtek 9.9.2021 od 19h, One Night In My Desert – Pavel Vondráček, Polabské muzeum Poděbrady, vstupné 100 Kč

Podrobnosti na webu festivalu https://www.podebradskehudebnileto.cz/

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co