Vítěz prestižní varšavské Chopinovy soutěže zavítá na Pražské jaro

Vítěz loňského 17. ročníku prestižní varšavské Klavírní soutěže Fryderyka Chopina Seong-Jin Cho bude svým klavírním recitálem otevírat letošní ročník oblíbeného festivalu klasické hudby, Pražské jaro.

Soutěž Fryderyka Chopina se koná jednou za pět let a svou účastí se pyšní mnozí slavní klavíristé, mezi těmi českými například Ivan Klánský. Během několika vyřazovacích kol se klavíristé musí popasovat s povinnými skladbami, jimiž jsou typicky Etudy, Nocturna, Mazurky, Polky, Polonézy, Fantasie a další, a dále skladbami dle vlastního výběru. V závěrečném finálovém kole porota vybírá z 20 nejúspěšnějších účastníků.

Seong-Jin Cho vystoupí v pražském Rudolfinu v sobotu 7. května 2016 od 20 hodin a představí nejen Chopinovy skladby, ale také skladby dalších velikánů světové hudby.

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo a moll KV 511
  • Franz Schubert: Klavírní sonáta č. 19 D 958
  • Fryderyk Chopin: 24 preludií, op. 28

Více informací na webových stránkách Pražského jara: http://www.festival.cz/cz/detail_programu/92870

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co