Výsledky letošního ročníku Prague Junior Note

Předseda poroty prof. Ivan Klánský předává ocenění nejlepším účastníkům PJN 2013 | Obrázek: archiv Prague Junior Note

Jubilejní čtvrtstoletí oslavil letošní ročník soutěže mladých klavíristů Prague Junior Note. Soutěž se od roku 2008 pravidelně každoročně vyhlašuje exkluzivně v oboru klavír. Již tradičním předsedou poroty byl i letos prof. pražské HAMU pan Ivan Klánský.

Mezi vítězi svých kategorií se i letos objevila již tradiční jména. Ve třetí kategorii se o první místo s dvěma dalšími vítězi dělí nadějný mladý klavírista Jan Čmejla. Ve čtvrté kategorii porota ocenila další z významných mladých klavíristek, Danielu Fišerovou. Druhou cenu pak získal letošní vítěz jedné z kategorií Broumovské klávesy, Filip Martinka.

Absolutními vítězi se pak stali Denis Stefanov z první kategorie a Magdalena Koudelková v kategorii třetí.

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co