Yundi Li v dubnu navštíví Prahu

Špičkový čínský klavírista Yundi Li navštíví v dubnu 2016 pod záštitou I’Mozart (pražský festival) Prahu. Do Dvořákovy síně Rudolfina přiveze tento klavírista, obdivovatel především Chopina, právě, mimo jiné, početné interpretace Chopinových preludií a balad. Koncert, sestávající exkluzivně z Chopinových kompozic, se uskuteční v neděli 17. dubna 2016.

Yundi Li je klavírista zastupující poměrně mladou generaci špičkových světových umělců, který v roce 2000 dokázal nadchnout porotu varšavské Chopinovy soutěže natolik, aby právě jeho interpretace Chopinových děl zvítězily v obrovské světové konkurenci. Mimo jiné, získal ocenění za nejlepší interpretaci polonéz.

Ve Dvořákově síni Rudolfina představí

  • Fryderyk CHOPIN – 24 preludií, op. 28
  • Fryderyk CHOPIN – Balada č. 1 g moll, op. 23
  • Fryderyk CHOPIN – Balada č. 2 F dur, op. 38
  • Fryderyk CHOPIN – Balada č. 3 As dur, op. 47
  • Fryderyk CHOPIN – Balada č. 4 f moll, op. 52

Prodej vstupenek probíhá na portále Colosseum Ticket http://colosseumticket.cz/cz/hudba/title/8509-yundi

Mladý český New Age klavírista, skladatel a klávesista, zajímá se především o klavírní hudbu jakýchkoli žánrů. V současné době studuje na bostonské Berklee College of Music a je šéfredaktorem tohoto portálu.

Zatím žádné komentáře

Odpovězte (Zanechte svůj komentář)

Vaše E-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete využít tyto HTML tagy a prvky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co